سنگ آهن: مودی می گوید تأثیر قیمت کشویی در اقتصاد احساس می شود

طبق گفته اندرو فارست ، رئیس شرکت Fortescue Metals Group Ltd. ، گفت که تقاضای سنگ آهن در طولانی مدت با افزایش شهرها در دراز مدت افزایش خواهد یافت ، گفت که سومین محموله بزرگ استرالیا در حال کاهش هزینه ها با قیمت های کمترین 5 سال است.

فارست در مصاحبه تلویزیونی بلومبرگ گفت: حدود 600 شهر در چین ، هر یک از حدود 10 میلیون نفر در طی 30 سال آینده ساخته خواهند شد. وی گفت اگرچه به اصطلاح غوطه وری و دورگرد وجود خواهد داشت ، منحنی به سمت بالا خواهد بود.

سنگ آهن در سال جاری وارد بازار خرس شد زیرا بزرگترین تولید کنندگان از جمله Rio Tinto Group (RIO) و BHP (BHP) Billiton Ltd. بازده کم هزینه را گسترش داد ، شرط بندی حجم بالاتر بیشتر از کاهش قیمت ها در حالی که معادن کمتر رقابت مجبور به شدند. بستن. طبق اعلام شرکت گلدمن ساکس ، که هفته گذشته اعلام کرد “پایان عصر آهن” است که با منابع تنگ جهان و سود بالای روند برای تولیدکنندگان مشخص شده ، کاهش قیمت ها بیشتر خواهد شد.

فارست گفت: “هزینه های عملیاتی ما در چین تقریباً 40 تا اواخر 40 دلار است. ریو تینتو تقریباً یکسان است ، BHP تقریباً مشابه است.” او گفت ، حتی با “قیمت سنگ آهن 70 یا 80 دلار ، ما به راحتی می خوابیم.”

سنگ آهن با 62 درصد محتوا در بندر چین چینگدائو در سال جاری 38 درصد از دست داد و به 83.06 دلار در هر تن خشک دیروز رسید ، براساس داده های Metal Bulletin Ltd.

Fortescue با 1.8 درصد کاهش به 3.82 دلار در ساعت 1:47 p.m. امسال در سیدنی 34 درصد کاهش یافته است. ریو تینتو با 0.6 درصد کاهش به 61.595 دلار رسید ، در حالی که BHP اندکی در 35.665 دلار تغییر کرد.
مازاد جهانی

جمعیت شهری چین برای اولین بار در سال 2011 از مناطق روستایی پیشی گرفت و پس از سه دهه توسعه ، کشاورزان را ترغیب به دستیابی به استانداردهای بهتر زندگی در شهرها کرد. تغییر در کشور پرجمعیت جهان باعث افزایش تقاضا برای مصالح ساختمانی ، اتومبیل و لوازم خانگی شد و واردات سنگ معدن از استرالیا و برزیل را دامن زد ، زیرا شرکت های معدن باعث افزایش تولید شدند.

در حالی که روند شهرنشینی پابرجاست ، سرعت کاهش یافته و قیمت ملک در حال کاهش است. در یک گزارش دولت در مارس ، پیش بینی شده است از سال 2013 تا 2020 ، سهم افرادی که در شهرهای چین از سال 2013 تا 2020 زندگی می کنند ، 6.3 درصد افزایش یابد ، این رقم نسبت به 7 سال گذشته با 9.4 امتیاز کاهش نشان می دهد. دفتر ملی آمار چین در این هفته گزارش داد که قیمت های خانه در 68 از 70 شهر در ماه آگوست از ماه ژوئیه عقب نشینی کرد.
تورم گلوت

به گفته گلدمن ساکس ، رکود سنگ آهن زودتر از آنچه انتظار می رفت رخ داد و بعید است که قیمتها بهبود پیدا کنند. بانک مستقر در نیویورک اعلام کرد که مازاد جهانی از 52 میلیون تن در سال جاری بیش از سه برابر به 163 میلیون تن در سال 2015 خواهد رسید. در گزارشی در تاریخ 10 سپتامبر اعلام شده است که واردات سنگ آهن چین 2.8 درصد افزایش یافته و به 910 میلیون تن در سال آینده پس از افزایش 7/9 درصدی به 885 میلیون تن در سال جاری رسیده است.

UBS AG با استناد به برآوردهای انجام شده برای سنگ معدن در چین با 62 درصد محتوا ، قیمت ریزش فورتسکو را حدود 73 دلار در هر تن ، ریو تینتو 45 دلار و BHP 49 دلار اعلام کرده است. بزرگترین اقتصاد آسیا بزرگترین خریدار لوازم دریایی در دنیا است.

به گفته وین کالدر ، معاون اجرایی دفتر منابع و اقتصاد انرژی مستقر در کانبرا ، ممکن است سنگ آهن به طور متوسط ​​طی پنج سال آینده 90 تا 95 دلار باشد. بسته شدن معادن در سرتاسر جهان به مواد اولیه کمک می کند تا حتی درصورتیکه تامین کنندگان استرالیا ظرفیت بیشتری را افزایش دهند ، سطح مواد از بین برود. معدنچیان ، پیمانکاران معدن ، شرکت های ساختمانی و خطوط هوایی این درد را احساس می کنند.

قیمت سنگ آهن در سال جاری نزدیک به 40 درصد کاهش یافته است زیرا معدنچیان بزرگ ، BHP Billiton ، ریو Tinto و Fortescue Metals ، تولید را افزایش داده و اقتصاد چین کند می شود.

قیمت سنگ معدن آهن معیار برای واردات به چین در حدود 55/83 دلار در هر دلار تجارت می کند و در گزارش جدید پیش بینی مودی پیش بینی می کند که قیمت باقیمانده در حدود 85 تا 95 دلار آمریکا در هر تن باشد.

پیش بینی می شود که تولید کنندگان با هزینه های بالا بازار را ترک کنند ، سال آینده به 95 تا 105 دلار در هر تن افزایش یابد ، اگرچه در این گزارش اشاره شده است که رشد کمتری در چین و افزایش عرضه سنگ آهن می تواند افزایش قیمت را محدود کند.

این آژانس می گوید قیمت پایین تر به تولید کنندگان محلی صدمه می زند و این کار را برای شش تا 12 ماه دیگر ادامه خواهد داد.

مودی در مورد معدنچیان سنگ آهن كه آن را پوشش می دهد ، گفت: معدن كشت سنگ آهنی Pilbara ، آلفا بیشترین میزان فروش را دارد زیرا هزینه تولید آن در حدود قیمت فعلی سنگ آهن است.

آژانس رتبه بندی ، هزینه تولید Atlas Iron را 76 دلار تا 81 دلار در هر تن تخمین می زند اگرچه مدیر اجرایی اطلس ، کن برینسدن ، اخیراً گفته است که حتی هزینه استراحت این شرکت نیز از 80 $ تا اواسط 80 دلار بود.

مودی می گوید: اطلس دارای مبلغ قابل توجهی در حدود 265 میلیون دلار دلار است ، اما می گوید اگر قیمت ها در حدود سطح فعلی بمانند یا بیشتر سقوط کنند ، کاهش می یابد.

از بزرگترین معدنچیان ، مودی می گوید Fortescue Metals است

نوشته شده توسطglasswool

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *