شرکت های فولادی واردات ارزان قیمت از چین را خون گرفتند

شرکت های فولادی واردات ارزان قیمت از چین

یک واقعیت به مراتب قوی تر در پی دستیابی به پایداری این است که فولاد 100٪ قابل بازیافت است و مورد حمایت یک مورد تجاری چشمگیر است: بیش از 1400 کیلوگرم سنگ آهن ، 740 کیلوگرم زغال سنگ و 120 کیلوگرم سنگ آهک برای هر تن ضایعات فولادی ذخیره می شود. فولاد جدید (زیرا این فولاد در صورت تولید مواد اولیه مورد نیاز است). از این رو جای تعجب آور است که استفاده از فلز قراضه در سال 2013 تنها حدود 580 میلیون تن بود. چرا بستن حلقه روی فولاد بسیار دشوار است؟

می توان از Adelca ، یک سازنده فولاد اکوادور یاد گرفت که در تلاش است تا دنباله ای برای اقتصاد مدور در آمریکای لاتین باشد. اکوادور هنوز هم بازیگر نسبتاً کوچکی است و تقریباً 1٪ از بازار فولاد خام آمریکای لاتین را تشکیل می دهد که در این کشور برزیل با 53٪ و مکزیک با 27٪ (به ترتیب نه و 13 در بازار جهانی) حاکم است.

آدلکا انواع محصولات فولادی نورد و کشیده را در اکوادور ، ونزوئلا ، کلمبیا ، پرو و ​​شیلی تأمین می کند. قبل از سال 2008 ، Adelca واردات بیلت (نوار باریک ، عموما مربع ، فولاد) از چین و جاهای دیگر بود ، اما پس از تجزیه و تحلیل مزایای اقتصادی و زیست محیطی ، این شرکت تصمیم گرفت تا در کوره قوس الکتریکی (EAF) سرمایه گذاری کند و شروع به بازیافت ضایعات فلزی کند. به منظور تولید محصولاتی برای بخش ساخت و ساز. اولین قسمت از راه حل فناوری پایدار Adelca نصب EAF بود ، بنابراین به آن اجازه می داد تا از فولاد قراض بازیافت شده ساخته شود. به گفته ایزابل مزا ، رئیس مدیریت یکپارچه آدلکا ، با واردات کمتری از اسکناس ها ، آنها با صرفنظر کردن 12 میلیون دلار از 20،000 تن فولاد که هر ماه تولید می کنند ، پس انداز می کنند. جدا از استفاده کمتری از منابع معدنی ، هر یک از فولادهای بازیافت شده 40٪ آب کمتری ، 75٪ انرژی کمتری مصرف می کنند و 1.28 تن ضایعات جامد کمتری نسبت به فولاد از مواد اولیه تولید می کنند. همچنین کاهش 86 درصدی انتشار آلاینده ها و کاهش 76 درصدی آلودگی آب نیز وجود دارد.

بخش دوم راه حل فناوری پایدار Adelca کمک به تحریک و سازماندهی بخش بازیافت فلزات در اکوادور بود ، زیرا این کشور به اندازه کافی از قراضه برای تأمین نیاز تولید فولاد خود برخوردار نیست. امروز ، شبکه بازیافت Adelca حدود 4000 شغل (مستقیم و غیرمستقیم) ایجاد می کند ، درآمد آنها بیش از 1 میلیون دلار (637،000 پوند) در ماه است. همچنین ، فولادسازی ، فرآیند تهیه آهن قراضه ، سیستم حمل و نقل و خدمات تکمیلی بیش از 1500 کار مستقیم برای 50 شرکت کوچک ایجاد می کند. اگرچه هنوز Adelca سالانه 80 میلیون دلار (51 میلیون پوند) مواد اولیه وارد می کند ، اما تخمین می زند که سالانه 120 میلیون دلار (76.5 میلیون پوند) صرفاً از واردات اجتناب شده به اقتصاد ملی کمک می کند.

بخش سوم راه حل فناوری پایدار Adelca نصب یک دستگاه بیضه گوارشی بود که پسماندهای ارگانیک شرکت را به گاز متان برای مصارف جامعه و همچنین تولید کود برای محصولات محلی تبدیل می کند. اگرچه پس انداز مالی در حدود 35 دلار (22 پوند) در روز صرفه جویی در مصرف انرژی برای جامعه و 100 دلار (63 پوند) در هزینه های دفع زباله برای شرکت بزرگ نیست ، از نظر “مجوز اجتماعی برای کار” بازپرداخت قابل توجهی دارد. ، یعنی بهبود روابط جامعه.

درسهای آموخته شده

1. بازده مالی

تكنولوژی EAF از آمریكا خریداری شد و با گرفتن وام قابل توجهی از این بانک تأمین شد. از نظر تجاری مقیاس سرمایه گذاری ریسک قابل توجهی را نشان می داد ، اما بازده مورد انتظار مالی این فناوری به شرکت اجازه می داد این ریسک را انجام دهد. منافع زیست محیطی به تنهایی کافی نبود.

2. آموزش جامعه

به دلیل مقاومت جامعه در برابر EAF ، Adelca هشت ماه در تأخیر در تولید از دست داد. جامعه می ترسید که گرما ، نیرو و تابش از کوره سلامت جامعه را به خطر بیندازد و این که تقاضای سنگین برق آن تأثیر منفی بر تأمین خود جامعه خواهد گذاشت. علیرغم بی اساس بودن ، این ترس ها برای به دست آوردن مجوز اجتماعی برای فعالیت ، به یک آموزش مهم و گران قیمت نیاز داشتند.

3. روابط تأمین کننده

از آنجا که تقاضای آدلکا برای فلزات قراضه بیشتر از عرضه است – و هزینه قراضه بازیافت شده کمتر از سکه های وارداتی است – این شرکت سرمایه گذاری در ساخت شبکه بازیافت های خود از جمله اهدای تجهیزات برش فلز ، ارائه وام ، ارائه و پرداخت آموزش و نوید بهترین قیمت برای فلزات قراضه ارائه شده است.

4- مزایای بازاریابی

با سرمایه گذاری در فناوری های پایدار ، Adelca خود را در بازار متمایز کرده است. در مأموریت عمومی شرکت خود ، قادر است ادعا کند که “رهبران بازیافت تولید فولاد ، با تعالی در … حفاظت از محیط زیست و مسئولیت اجتماعی” است. این تعهد به آن کمک کرد تا به اولین شرکت اکوادور تبدیل شود که به مسئولیت و پایداری شرکت ، به گواهینامه S2M آمریکای لاتین دست یابد.

قضیه Adelca به ما نشان می دهد که چرا انقلاب منبع ارزشمند است ، اما در عین حال هنوز در چنین شرایطی کند است. تأثیرات مثبت بر تولید و سرمایه طبیعی واضح است ، اما برای دستیابی به چالش ها همچنان وجود دارد

نوشته شده توسطglasswool

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *